Покрас лампас прокоментував ідею узгоджувати вуличне мистецтво з РПЦ

30/07/2019

Художник Покрас лампас відреагував на слова творця єкатеринбурзького фестивалю сучасного мистецтва «Стенограффія» Євгена Фатєєва, який запропонував місцевій єпархії РПЦ увійти в оргкомітет заходу. 
 
«Якщо ми говоримо про питання культури, то культурні проекти повинні оцінювати люди, компетентні в цій галузі. Якщо ми говоримо про релігію, то все, що її стосується, повинні оцінювати люди, причетні до неї », - заявив художник.
 
На його думку, вуличне мистецтво не потребує узгодження, однак якщо мова йде про проекти міського середовища, то можна звернутися до експертів: «Тоді процес узгодження йде по зовсім різним інстанціям».
 
Художник вважає, що експертна група потрібна лише в окремих випадках, коли стріт-арт зачіпає кілька сфер суспільного життя. Наприклад, при бажанні розписати стіну старого будинку необхідно отримати схвалення жителів, зазначив Покрас лампасами.
 
Раніше Фатєєв сказав, що для «Стенограффіі» важлива думка церкви, тому представник РПЦ може увійти комісію з узгодження фестивалю в якості експерта. Такі заяви були зроблені в зв`язку з тим, що деякі православні порахували недоречною роботу Покраса лампасами «Супрематичний хрест».
 
19 липня комунальні служби Єкатеринбурга почали укладати асфальт поверх гігантського «супрематичних хреста». Робота, узгоджена з владою, була розміщена на площі в житловому районі міста і зайняла 6686 квадратних метрів. Після повідомлень у ЗМІ укладання асфальту зупинили. Художник пообіцяв особисто відновити своє творіння.

Повернутися до списку публікацій