Файлообмінну мережу Kazaa відродили

21/07/2009

Скріншот сайта KazaaКомпанія Brilliant Digital Entertainment відродила закриту кілька років тому Файлообмінну мережу Kazaa, пише The Sydney Morning Herald. Тепер сервіс дозволяє легально скачувати музичні файли за певну платню. Щомісячна передплата без обмеження на кількість завантажених пісень обійдеться в 20 доларів.

На сьогодні користуватися новою версією Kazaa можуть тільки жителі США. Також планується відкрити доступ до сервісу для жителів Австралії протягом найближчих шести місяців. Повідомляється, що користувачі зможуть оплачувати послуги Kazaa разом з щомісячними телефонними рахунками.

Всі доступні через Kazaa файли розповсюджуються у форматі WMA. За словами журналістів, керівники Brilliant Digital Entertainment вже одержали підтримку як великих звукозаписних компаній, так і дрібних лейблів. Всього у каталозі Kazaa знаходиться майже мільйон музичних композицій. Також відомо, що передплатникам дозволять завантажувати в мережу свої власні відеоролики.

Проектом керує Кевін Бермайстер (Kevin Bermeister), один з колишніх керівників компанії Sharman Networks, якій раніше належала мережа Kazaa. Йому також допомагає глава антипіратської організації Music Industry Piracy Investigations (MIPI) Майкл Спік (Michael Speck). Саме Спік був одним з тих, хто виступав проти компанії Sharman Networks.

Звукозаписні компанії подали позов проти власників Kazaa у 2004 році. Стверджувалося, що Sharman Networks за допомогою файлообмінної мережі сприяє численним порушенням авторських прав. У 2006 році компанію зобов'язали виплатити понад 100 мільйонів доларів на користь Universal Music, Sony BMG, EMI і Warner Music. Торгова марка і доменне ім'я Kazaa перейшли до Brilliant Digital Entertainment.

Це вже не перший випадок, коли Файлообмінну мережу перетворюють на платну службу. Наприклад, після закриття Napster, логотип і торгову марку компанії почали використовувати творці нового легального музичного сервісу. Минулого тижня стало відомо, що власники торрент-порталу The Pirate Bay також планують ввести абонентську платню для користувачів і виплачувати авторські відрахування.

Повернутися до списку публікацій