Американський музикант подав до суду на General Motors

26/07/2009

Еван ДандоФронтмен американської рок-групи The Lemonheads Еван Дандо подав до суду на автовиробника General Motors, повідомляє ВВС News. Музикант стверджує, що корпорація незаконно використовувала пісню його колективу "It's а Shame about Ray".

У позовних документах, поданих Дандо у Федеральний суд Лос-Анджелеса, указується, що General Motors порушив авторські права автора і виконавця пісні. Фірма записала свою версію "It's а Shame about Ray", проте не звернулася до Дандо за дозволом на використання мелодії і тексту композиції.

Варіант пісні, записаної для General Motors, у 2008 році звучав в серії телевізійних реклам моделей автомобілів "Шевроле" і "Б'юїк". Тепер Дандо вимагає виплатити йому частину прибутку від цієї рекламної кампанії і відшкодувати моральну шкоду. Представники автовиробника поки що не прокоментували ситуацію.

Пісня "It's а Shame about Ray" була записана групою The Lemonheads у 1992 році і вийшла на однойменному альбомі. Композиція була випущена синглом 2 червня того ж року і зайняла п'яте місце в чарте Billboard Modern Rock Tracks. Текст цієї композиції Евану Дандо допоміг написати австралійський музикант Том Морган. ВВС News не повідомляє, чи має він якісь претензії до General Motors.

Повернутися до списку публікацій