«Холод у липні»: рецензія на фільм

25/09/2014


Події картини відбуваються в Америці 1980-х років. Бізнесмен з провінції Річард Дейн (Майкл К. Хол), прокинувшись серед ночі, розуміє, що в його будинок хтось вдерся. Практично в стресовому стані він заряджає пістолет батька і відправляється на пошуки злочинця в будинку. Побачивши лиходія він стріляє і точно влучає в ціль. Приїхавши на місце події поліцейські пояснили чоловікові, що він мав право на застосування зброї, а чоловік, якого він убив, бандит, який перебував у розшуку. Але Дейн чому не відчуває себе героєм. Його мучать докори сумління. А з появою в окрузі батька грабіжника Бена Рассела (Сем Шепард) він і зовсім втрачає спокій, оскільки той обіцяє помститися, розібравшись зі всією сім`єю Річарда.

 

Для незалежного постановника Джима Микла - це перший трилер. Раніше він працював над малобюджетними фільмами жахів. Початок картини чудовий і практично ідеальний. Не так багато картин виправдовують вбивство, яке згодом стає тягарем для совісті мирного жителя, що перший раз стріляв зі зброї.

Режисер фільму довго сумнівався, чи зможе Майкл К. Хол після «Правосуддя Декстера» зіграти добродушного сім`янина. Але після знайомства всі сумніви розвіялись, у житті актор зовсім не схожий на своїх раніше зіграних персонажів.

Холод в липні, фільм

Для сусідів і поліцейських, як справжніх американців, Річард - справжній герой. Але чоловіка це не радує, оскільки він розуміє, що забрав життя людини. Його душевна біль посилюється після того, як він дізнається про загрозливу небезпеку для членів своєї сім`ї. Адже Бен Рассел - це кримінальний злочинець, сенсом життя якого стала жага помсти. У картині є і сумна атмосфера 1980-х, і реалістичне дію і потужний психологізм. Тому можна сподіватися, що картина вийшла досить цікавою.

Але це лише сподівання. Адже далі глядача чекає щось дивне і безглузде. У картині, поставленої за романом Джо Лансдейла, трапляються два різких сюжетних повороту, що позбавляє картину всього хорошого, закладеного в перші хвилини фільму. Дейна відтісняють на другий план. І моральні переживання Дейна з приводу вбивства людини стають не такими важливими. Він перетворюється в екшен-героя, який змушений нападати на тих, хто навіть і не підозрює про його існування. Автори картини відкинули реалізм і вирішили переконати глядача, що поліція буде на стороні серійного вбивці тільки тому, що той дав свідчення проти мафії. І, хоча про «добродушність» американської поліції знято чимало фільмів і серіалів, але серійний вбивця, який скоїв злочин після операції з прокурором - це щось новеньке. Адже після дачі показань вбивця, по суті, вичерпує свою корисність для суду. Платою за допомогу правосуддя є захист свідка, а зовсім не право на вчинення нових злочинів. Копи готові посадити за грати тих, кому вдалося уникнути покарання після здачі своїх подільників. Якщо злодій повинен бути засуджений, то нахабний серійний вбивця - тим більше. І цей ляп - не єдиний в картині.

Холод в липні - російський трейлер

не Можна не залишити без уваги і персонажа Дона Джонсона, який виконав роль Джима Боба Люка. З вигляду еталонний комічний техаський ковбой, працюючи приватним детективом, примудряється ще й розводити свиней у вільний час. Спочатку, глядач може і не зрозуміє необхідність присутності цього клоуна в картині, але потім усвідомлює, наскільки він серйозний і крут. І, тим не менше, цього героя і безглуздості другої половини фільму досить для перетворення «Холоду в липні» в справжній треш, викликає щирий сміх.

На думку захисників картини, Джиму Миклу вдалося створити гостросюжетне і непередбачуване кіно з прекрасною грою Майкла К. Холу як у першій, так і в другій половині фільму.

Повернутися до списку публікацій