Онкологи назвали точний діагноз Жанни Фріске

08/02/2014

Жанна Фріске
Ніхто з нас не застрахований від хвороб. Одних вони мучать з молодих років, інших наздоганяють з віком. Хтось, захворівши, старанно приховує свої болячки. Не виносить їх на світ божий. Інші, навпаки, роблять їх надбанням публіки. Що краще? Думаю, не може бути однозначної відповіді. Кожен вирішує сам. Але от коли з хвороби влаштовується шоу.
 
Відкриваю новини в Яндексі, Гуглі, Рамблері. Серед головних новин останніх днів лідирує хвороба співачки Жанни Фріске. Безліч відгуків. Причому не просто обговорення, а смакування. Є навіть повідомлення, що ставляться на кон мільйони доларів, того, хто першим опублікує нову інформацію про хворобу співачки. 
 
Змагання на трагедії? Гонитва за рейтингом?
 
Всі дивляться, всі обговорюють і говорять. Так що ж, хай кажуть? Але право ж, це не має нічого спільного із щирим співчуттям. Не випадково чоловік Жанни телеведучий Дмитро Шепелєв на своєму сайті просить припинити мусолити ім'я Фріске, припинити спекулювати на її хворобі. Дати можливість родині зосередитися на здоров'ї і житті Жанни. Просить про добро і молитву за 39-річну мати однорічного хлопчика.
 
Федеральні телеканали за ініціативою Лоліти Мілявської почали збір коштів на лікування Жанни. Добру справу? Вчора зателефонувала в редакцію газети "бабуся 6-річного Гени" (так вона представилася. - І.К.). Її обурили передачі про Жанну, осємуго Гені ніхто коштів не збирає. Йому лише 8 років. Лікарі кажуть, що до десяти років не доживе. Може, в Німеччині, куди вирушила ваша Жанна, і моєму б Гені допомогли".
 
Мені нічого було відповісти бабусі Гени. Дітлахи, які страждають онкологічними захворюваннями, - немає нічого трагічнішого. І хоча багатьох тепер вдається врятувати, легше не стає. Багатьом допомогти не вдається. І гірше за все тому, що не завжди, не для всіх є гроші на лікування. Реакція бабусі - ні в якому разі не ознака жорстокості, відсутність милосердя. Напевно, просто не можна хворобу, біду перетворювати в чергове шоу. Це дає зворотний ефект. Недарма існує поняття "лікарська таємниця". Чи я не права? І народ хоче знати будь-які новини про своїх улюблених зірок? Адже їх особисте життя у всіх деталях розтиражована в багатьох ЗМІ.
 
Коментар

Михайло Давидов президент Асоціації онкологів Росії і СНД, головний онколог Росії академік РАН і РАМН:
 
Здавалося б, чому саме рак у відомих людей викликає таку бурхливу реакцію? Адже перше місце за летальними наслідкамив, за кількістю хворих у всьому світі тримають хвороби серця та судин? Справа в тому, рак підкрадається непомітно, його важко діагностувати на першій стадії, коли майже стовідсотково можна вилікувати. Крім того, відхід з життя онкологічних пацієнтів - процес затяжний, дуже болісний.
 
У Жанни Фріске не рак мозку, цитує онколога fabriccollective.com - у неї гліобластома - найбільш агресивний вид пухлини мозку. У зв'язку з її хворобою зараз згадують про інших публічних людей - Олександра Абдулова і Олега Янковського. У Янковського був рак підшлункової залози - одна з найнебезпечніших локалізацій раку, хворобу виявили на останній стадії. Абдулова ми мали оперувати у себе в центрі. У нього був рак легені. Вранці питаю: госпіталізували Абдулова? Мені відповідають: "Він поїхав в Бішкек до шамана".
 
Але є й чимало тих, хто переміг рак. В тому числі і публічні люди. Еммануїла Віторгана я оперував років двадцять тому. Йосип Кобзон виходить на сцену і чудово співає. Хоча йому чимало років. А шоу на хворобах не зціляють. А іноді і заважають. Не можна скидати з рахунків емоційний, психологічний фактор. Все-таки хвороба, особливо важка, особливо невиліковна - справа інтимна.

Автор: Ірина Краснопольська, Российская газета.

Жанна Фріске - відеокліп на пісню "А на море белый песок" 

Повернутися до списку публікацій