«Волосся» і ще 4 найнезвичайніших мюзикли

04/11/2013

Музикл "Волосся"17 жовтня 1967 року в Нью-Йорку відбулася прем'єра культовоїпсиходелічного вистави епохи хіпі. Ми вирішили зробити підбірку найбільш нестандартних мюзиклів

"Волосся"

Дія цього мюзиклу розгортається в самий розпал руху хіпі. Кінець 60-х, «діти квітів», загальне веселощі і безтурботність - і на тлі цього війна у В'єтнамі, яка назавжди зруйнувала долі багатьох молодих хлопців. У виставі два, здавалося б, протилежних світи перетинаються: головного героя-хіпі закликають до В'єтнаму. Але друзі вирушають його відвідати на військову базу...

Мюзикл був настільки популярний, що витримав на Бродвеї 1873 подання. Почасти, популярності посприяло те, що в останній сцені першого акту вистави всі його учасники з'являються перед глядачами оголеними.

"Танцююча в темряві"

Режисер Ларс фон Трієр любить розбурхувати уяву і мозок своїх шанувальників. І його психоделічний мюзикл "Танцююча в темряві" справляється з цим завданням «на ура». Головна героїня, чеська емігрантка по імені Сельма (її грає Бйорк), поступово сліпне. І її маленький син - теж. Щоб врятувати від сліпоти хоча б його, дівчина працює в дві зміни на заводі, і кожен цент відкладає на операцію. А потім суворо розправляється з людиною, який посміла ці гроші вкрасти. Побутові сцени в цьому мюзиклі раптово переростають у музичні постановки (всі пісні виконує сама Бьорк), які безглуздо врізаються в сюжет.

Цікаво, що перед прем'єрою фільму Ларс фон Трієр написав відкритий лист журналістам, в якому попросив не розповідати у своїх рецензіях, чим закінчується цей мюзикл.

"Канібал"

Творець цього незвичайного мюзиклу - нині відомий на весь світ Трей Паркер, автор мультсеріалу «Південний Парк». Це його студентська робота, можна сказати, проба пера.

За сюжетом, шестеро невдалих золотошукачів 1873 році відправляються в Колорадо, щоб збагатитися.

Через місяць один з експедиторів сидить на лаві підсудних. Звинувачують його в жахливому злочині: нібито він убив і з'їв всіх товаришів. Мюзикл будується, як його розповідь карикатурній журналістці: вона вся в червоному, напомаженная і губки бантиком.

Примітно, що багато сцен з фільму, а також прототипи героїв пізніше були використані і в «Південному Парку».

"Мати Тереза"

Італійський композитор Мікеле Паулічеллі вирішив написати мюзикл про життя, мабуть, найбільш сучасної святої Матері Терези. Його прем'єра з величезним успіхом пройшла в 2002 році на театральному майданчику Массенцио, поряд з римським Колізеєм. В основі мюзиклу - духовні пісні на слова молитов і проповідей Матері Терези. Однак, все разом скоріше нагадує гучний хор одягнених у лахміття виконавців, серед яких кілька танцюючих черниць. Вистава при повному аншлагу йде на сцені римського театру Бранкаччо.

"Вибір Долі"

Безбашенний творіння 2006 року, головну роль в якому виконали Джек Блек і Кайл Гэсс з гурту TENACIOUS D. В російському прокаті мюзикл називається російська «Вибір Долі». Ось вже де саундтрек заслуговує усіляких похвал! Завдяки йому нехитрий сюжет про двох недоумках, які вирушають на пошуки легендарного Медіатор Долі, зробленого з зуба самого диявола, заряджається дивовижною атмосферою року і металу. Одне участь таких колективів, як Meat Loaf, Ronnie James Dio і David Eric Grohl вже говорить про багато що. Так що, всім, хто любить рок з домішками вульгарності, мюзикл до перегляду обов'язковий.Російська веріся тексту тут.

 

 

Повернутися до списку публікацій