Львів’ян просять ховати домашніх тварин офіційно

14/08/2013

Могила котаПрактично у всіх нас є домашні улюбленці. Проте, коли тваринка помирає, виникає  проблема де її поховати. У Львові, справді це є серйозною проблемою, адже ніхто не контролює цього процесу. Чиновники взялися за вирішення проблеми і обіцяють, що пильнуватимуть, аби мертвих тварин не закопували по місцевих парках та лісах. Утилізувати тушки пропонується офіційно, заплативши за процедуру певні кошти. Подібні послуги вже сьогодні надає міське комунальне підприємство „Лев”, а в області у цьому ж напрямку працює утилізаційний завод біля Жовкви, у селі Воля-Висоцька. Нині діючі нелегальні цвинтарі тварин обіцяють прибрати з території міста.

Наприклад, мешканці Львова самовільно організували цвинтар для звірят в паркій зоні «Зубра». Тут можна нарахувати навіть кількадесят справжнісіньких надгробків (зрозуміло, менших за розмірами, аніж на звичайних кладовищах). Це та інші спонтанні місця поховань домашніх улюбленців (зокрема, у парку на Погулянці, у Брюховицькому лісі) обіцяють прибрати найближчим часом. У міській раді уже готують відповідне розпорядження, яке скерують керівництву парків. За словами начальника управління житлового господарства ЛМР Юрія Голенця, закони України забороняють ховати трупи тварин у землю, їх необхідно утилізовувати.

Отже, якщо дбати про Львів новини повідомляють, що мертву тваринку слід привезти на утилізацію самостійно, або ж скористатися послугами ЛКП «Лев». Коштуватиме це господареві кількадесят гривень. Аби мешканці не ховали тушки у землі, за парками стежитиме міліція та міські комунальні підприємства. Чиновники також звертаються до львів’ян з проханням не влаштовувати самовільних поховань на території міста, та й області. А ще лякають штрафами – по 180 гривень.

Зрозуміло, що одними штрафами та нині діючими спеціальними потужностями справи не вирішиш. Саме тому, у місті вирішили збудувати крематорій, який, разом із притулком для тварин, хочуть розмістити в Рясному. Проект будівництва уже готовий. Об’єкт знаходитиметься на території промзони Рясне-1, що на вулицях Шевченка-Брюховецька. Для благородної справи місто виділило чотири гектари землі. А саме будівництво обійдеться майже у 70 мільйонів, і триватиме від двох до трьох років. Львів хоче, аби Єврокомісія та українське Міністерство екології допомогли коштами. Львівські депутати, своєю чергою, минулоріч виділили 700 тисяч гривень на проектно-кошторисну документацію об’єкту. В цьогорічному бюджеті міста передбачено 513 тисяч вже на саме будівництво.

Повернутися до списку публікацій