Басист Blur розповів про примирення Ноеля Галлахера і Деймона Албарна

27/07/2013

Деймон Албарн і Ноель ГаллахерКолишні суперники по бріт-попу, лідери груп Oasis і Blur перестали ворогувати. Про це в інтерв'ю ірландському ведучому Рею Д’Арсі на Today FM розповів Алекс Джеймс, повідомляє skimusic.net.
 
Відповідаючи на питання, хто ж насправді отримав перемогу в тривалому суперництві, бас-гітарист Blur сказав: «За іронією долі вони тепер палять сигари разом і поводяться, як кращі друзі. Я думаю, всі зрозуміли: зрештою ми на одному боці».
 
Примирення між групами почалося на початку 2013 року. У лютому музиканти розділили столик на врученні нагород Brit Awards. У березні виступили разом в Лондонському королівському холі Альберта в рамках добродійного концерту зі збору коштів до фонду допомоги підліткам, хворим раком. Ноель Галлахер, Деймон Албарн і гітарист Blur Грем Коксон виконали пісню групи Албарна «Tender».
 
У 90-х роках музичне і особисте протистояння Oasis і Blur одержало назву «війна бріт-попу». У 1995 році в один день вишли сингли Blur «Country House» і Oasis «Roll With It». У результаті на першому місці британського чарта опинилися Blur. Але надалі сумарні продажі альбому Oasis «(What's the Story) Morning Glory?» набагато перевищили аналогічні показали альбому Blur «The Great Escape» (у перший рік продажів альбом Oasis ставав платиновим 11 разів, Blur — 3 рази).
 
В цей же час ЗМІ активно розпалювали особисту ворожнечу між лідерами груп: в інтерв'ю з Observer Ноель Галлахер побажав Деймону Албарну «підчепити СНІД і померти». Пізніше в журналі «Melody Market» він приніс свої вибачення.

Повернутися до списку публікацій