Хто псує моду у Львові

28/05/2013

Демонстрація суконь під час Lviv Fashion Week 2013Мода - це одне з найвідносніших явищ сучасності. На ринку - дуже великий вибір одягу та взуття на різний вік, тип фігури, різної якості та ціни. Все, що потрібно сучасній модниці - це відчуття смаку. А з цим, як показує практика, виникають часто проблеми.

Львів - дуже специфічне місто і люди там досить оригінальні. В них існує своя мода, свій смак і свої критерії. Але тут не варто плутати львів’ян з провінціалами, які буквально заполонили місто через бажання здобуди хорошу освіту, вдало вийти заміж чи одружитись або ж просто стати міщанином. Дивно звучить, але власне такі представники псують культуру Львова, красу і його ім’я, як культурної та мистецької столиці. Вони несуть туди повний несмак, спотворені уявлення про моду і стиль, здешевлюють якісний ринок. І при цьому відчувають себе значущими, модними і тими, хто диктує правила фешн-індустрії.

Так от, добре одягнутись у Львові можна використавши навіть зовсім незначну суму грошей. Звичайно, в погоні за брендами так точно не вийде, але ніхто не відміняв індивідуальність і дизайнерські замовлення. Оскільки вся Україна забита китайським товаром, то слід орієнтуватиз на прості моделі одягу (але якісні) з метою їх удосконалення, або власноруч, або ж з допомогою швеї. Це гарантує не тільки ексклюзивність одяку (на який крім всього ще й будуть звертати увагу чи не всі перехожі), а й ідеальний крій, завдяки якому він буде “лежати” на Вас просто неперевершено. Щоб знайти хороше ательє або приватного майстра, потрібно достеменно промоніторити ринок послуг і бажано попитатись в знайомих та друзів, може когось порекомендують. До неперевірених фахівців звертатись небажано, оскільки отримаєте скоріш за все не той результат, якого очікували.

Як краще поєднувати одяг? Бо при візиті до Львова можна подумати, що там цього робити точно не вміють (власне з подачі приїжджих провінціалів). Не рідко можна побачити дівчат в спортивних куртках та на підборах, або ж в кросовках і з класичною сумкою. А чоловіків - в туфлях, спортивних штанах, ще й в шкіряній куртці. Тоді виникає питання: “про який рівень культури йдеться”?

Одна з найвідоміших українських дизайнерів Оксана Караванська (якраз львів’янка) пропонує власний погляд на моду: вишукані сучасні моделі одягу з елементами етніки. Це дуже цікаве поєднання, можна сказати, що це нове слово в цьому напрямку. Не кожен розуміє (бо існує стереотип, що вишивка або китички - це застарілі уявлення), але воно й накраще, оскільки штампи вже так набридли і хочеться чогось свіжого і не “заїждженого”!

Митці бачать світ по-своєму. Але це не означає, що погано або не правильно. Будь-яка річ потребує творчого удосконалення, що піднімає її цінність. Не варто дивитись на все поверхнево, іноді краще просто заглянути глибше і спробувати побачити там щось краще.
 

Повернутися до списку публікацій