Стас Михайлов вимагає від телеканалу 30 мільйонів за жарт Олександра Ревви

02/01/2013

Стас МихайловСпівак подав до суду через пародійнй фільм
 
Здавалося б, відомим особам не звикати до того, що їх раз у раз пародіюють і деколи навіть відкрито висміюють. Найчастіше зірки поблажливо відносяться до подібних ситуацій, тим більше, вони зазвичай навпаки додають популярності. Проте цього разу Стас Михайлов несподівано образився не на жарт. Каменем спотикання став фільм «Дублер», в якому екс-КВНщик і резидент Comedy Club Олександрі Ревва виконав роль співака. Зовнішня схожість, а також участь цього персонажа в телепередачі НТВ «Центральне телебачення» і спонукали Михайлова придивитися до ситуації уважніше.
 
Стас Михайлов подав до суду на кінопрокатну фірму «Каро-фільм» і телекомпанію НТВ, а також на компанії «Центр ідея» і Enjoy Movies. В цілому співак має намір відсудити у відповідачів 30 млн. рублів. Річ у тому, що персонаж виконавця головної ролі Олександра Ревва візуально сильно нагадує Стаса Михайлова. ТОВ «Каро-фільм», як передбачається, стане прокатником цієї кінострічки. А телекомпанія НТВ 16 грудня в програмі «Центральне телебачення» показала інтерв'ю з Реввою, присвячене фільму.
 
За сюжетом картини, «Михайло Стасов» заявив ведучим телепередачі, що прокидається о 14 годині, годину проводить в душі, а решту часу — в спа-салоні. Він розповідає, як заснув на концерті в Саратові, а також говорить, що погано чує через гучну фонограму на своїх концертах. Персонаж повідомляє, що записав 22 альбоми за тиждень і хоче зняти фільм з робочою назвою «Я». В процесі інтерв'ю «Михайло Стасов» запрошує ведучу на побачення в «Ростікс», цілує собі руку, нецензурно виражається і аплодує сам собі. Опісля Олександр Ревва з'являється в студії без гриму і зізнається, що образ Михайла Стасова — його найулюбленіший у фільмі.
 
-  Очевидно, що акцент робився на впізнанність Стаса Михайлова, — пояснює адвокат артиста Юлія Волкова газеті «Поступ плюс». — Згідно із законом не можна використовувати зображення людини, користуючись тим, що вона викликає інтерес у публіки, без узгодження з ним.
 
За словами Волкової, претензії пред'явлені не до конкретного зображення або ролика, а до дій телеканалу, що створив уявний образ Михайла Стасова, запозичивши риси співака. Також, за її словами, в передачі незаконно використана фотографія Михайлова. У колажі зображена дівчина-підліток із заклеєним ротом, примотана до крісла скотчем. Фотографію Стаса Михайлова видно в ноутбуку, позаду дівчини.
 
Тим часом, керівник адвокатського бюро «Жорін і партнери» Сергій Жорін уточнює, що 151-а стаття Цивільного кодексу дійсно говорить про право кожної людини на своє зображення. У статті також говориться, що згоди людини не вимагається, якщо використання її зображення обумовлене суспільним інтересом.
 
На думку юриста, позови до всіх відповідачів необгрунтовані і неправомірні.
 
— Стасу Михайлову не належать ці зображення, тому він не може заявляти права на їх захист, — говорить юрист.

Повернутися до списку публікацій