Єлизавета II звернеться до нації з різдвяним посланням в 3D-форматі

20/12/2012

Королева Єлизавета IIКоролева Великобританії Єлизавета II у головне національне свято Різдва виступить з традиційним різдвяним телезверненням, яке цього року вперше буде показане у форматі 3D і буде присвячене, головним чином, успіхам британських спортсменів на Олімпійських і Паралімпійськіх іграх у Лондоні.
 
Нинішній рік знаменує собою 80-річчя традиції різдвяних звернень монарха, яку запровадив, виступивши по радіо, дідусь Єлизавети — король Георг V — у 1932 році. Перше різдвяне послання Єлизавета II зробила у 1952 році по радіо. Перше телевізійне звернення королеви транслювалося у 1957 році. Вперше цього разу королівська промова була записана і буде показана у форматі 3D, разом з традиційними теле-, радіо- та інтернет-форматами. За повідомленнями британських ЗМІ, така можливість була запропонована королеві, і вона назвала цю ідею "чудовою".
 
Телезвернення до нації глави держави — єдиний виступ, текст якого монарх пише самостійно. За день до Різдва Букінгемський палац опублікував частину промови, з якою звернеться до телеглядачів і радіослухачів Єлизавета. Звернення було записане 7 грудня, як і в більшості випадків, у Букінгемськом палаці.
 
"Лондон приймав у себе прекрасне спортивне літо, і всі ті, хто спостерігав за досягненнями і азартом боротьби на Олімпійських і Паралімпійськіх іграх, надихнули умінням, самовіддачею, підготовкою і командним духом наших спортсменів. Переслідуючи свої спортивні цілі, вони дали нам всім можливість залучитися до цього захоплення і драматизму", — свідчить оприлюднений фрагмент промови Єлизавети II.
 
Королева особисто брала участь в церемонії відкриття Олімпійських і Паралімпійськіх ігор та інших подіях олімпійського року у Великобританії, який співпав з роком "діамантового" (60 років) ювілею її перебування на престолі і 65-річчя спільного життя з чоловіком, герцогом Едінбурзьким Філіпом. Цим подіям Єлизавета, напевно, теж відведе місце у своєму виступі.
 
Різдвяні свята королева з чоловіком традиційно проводять в маєтку Сандрінгем у графстві Норфолк. Минулої неділі Єлизавета була змушена пропустити службу в місцевій церкві Святої Магдалени, куди ходять члени королівської сім'ї, через наслідки простуди, з якими дотепер бореться королева. Проте представники королівського двору повідомили, що здоров'я 86-річної королеви в порядку, і вона вже повернулася до звичного розпорядку.
 
Члени королівської сім'ї традиційно з'їжджаються в Сандрінгем на різдвяну вечерю, проте цього року тут не буде принца Вільяма і його дружини Кейт. Герцогиня Кембріджська, яка важко переносить вагітність, вважала за краще зустрічати свята зі своїми батьками на півдні Англії, герцог буде на Різдво разом з нею, повідомляє львівська газета Інформатор.
 
Різдвяне послання цього року зробив і прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, який традиційно звертається до нації в Новий рік. У поширеному напередодні Різдва зверненні Кемерон процитував Біблію і, головним чином, приділив увагу подвигу британських збройних сил.
 
"У Євангелії від Іванна говориться, що в ньому (Ісусі) було життя, і життя було світло людей, і що він прийшов з прощенням, істиною і любов'ю. І дійсно слово Боже нагадує нам про те, що Ісус був посланником миру. Пам'ятаючи про це, я хотів би особливо відзначити наших хоробрих військовослужбовців, що допомагають забезпечити безпеку і захищеність наших домівок", — сказав прем'єр.
 
Тим часом, Британію чекає дуже мокре Різдво. Потеплення на більшій території країни за декілька днів до свят принесло з собою проливні дощі і загрозу повеней в багато районів. Напередодні Різдва Агентство у справах навколишнього середовища випустило близько 160 попереджень про загрозу повеней і 260 — про можливість затоплень, головним чином, в південно-західній і центральній Англії, у Шотландії. Не дивлячись на це, традиційні події Різдва пройдуть, як і заплановано, наприклад, щорічний заплив на "Кубок Пітера Пена" в озері Серпентайн у лондонському Гайд-парку.

Повернутися до списку публікацій