Вишивана сорочка не втрачає своїх позицій на модному ринку

01/10/2012

Молодь у вишиванкахСьогодні без вишиваної сорочки в Україні не обходиться жодне національно святе. Цей елемент одягу у своєму гардеробі прагнуть мати щораз більше українців. І не тільки. Гості із закордону із задоволенням купують вишивані речі на згадку про нашу країну. Раніше вважалося, що кожна жінка за своє життя мусить вишити декілька десятків сорочок. 
 
Сьогодні етно-мода не втрачає своїх позицій на наших теренах. Цього сезону, як і раніше, одяг з вишивкою є актуальним трендом у колекціях українських модельєрів. Як і в останні роки, нині традиційно актуальним є білі і чорні сорочки, вишиті, відповідно, білими і чорними нитками. Ці речі сьогодні є класичними. Як вважають спеціалісти, окрім того, що вони гарні, такі сорочки не впадають у вічі, а тому використовуються українцями для щоденного вжитку. Також однотонний варіант дозволяє поєднувати його з іншими речами, здебільшого, кольоровими. Сучасний ринок також пропонує сіре гаптування на полотні чорного чи білого кольору. 
 
Вишивані сорочки сьогодні носять знаменитості і політики, бізнесмени і пенсіонери, мешканці невеликих сіл і мегаполісів. З недавнього часу цей атрибут українства з’явився в гардеробі всесвітньовідомої співачки Мадонни. Його поп-діва отримала у подарунок від організаторів серпневого київського концерту. Вишиванка для Мадонни – це біла блузка і корсет. Рукави блузки вишиті чорним орнаментом, а корсет прикрашений вставками із крокодилячої шкіри. Цей витвір українського дизайнера Олени Буреніної переміг у спеціальному конкурсі, який був проведений напередодні приїзду зірки до Києва. 
 
Модним елементом одягу сьогодні є не тільки вишиванки, але й різноманітні аксесуари, зокрема, сумки, браслети, ремені і т. д. Причому, такі речі можуть бути прикрашені не тільки традиційною вишивкою, але і гаптовані бісером. Останній варіант виглядає не просто гарно, а розкішно. Актуальними є гаптовані акценти на улюбленому одязі молоді – джинсах, причому це може бути як невеличке вкраплення на кишені, так і різноманітні візерунки на низові штанини чи вздовж шва. 
 
Дизайнери радять грамотно підбирати до вишиванки коралі. Звичайно, вони мають бути витримані в етнічному стилі. Коричневі або червоні дерев’яні буси – завжди оптимальний варіант. Хоча дехто із модельєрів вважає, що додаткові аксесуари у даному випадку зайві, особливо, якщо вишиванка має яскраві великі квіти. 

Повернутися до списку публікацій