Американський історик звинуватив Отто Скорцені у вбивстві Глена Міллера

21/07/2009

Отто Скорцені і Глен Міллер. Фотографії сайтів bundesarchiv.de і wpafb.af.milАмериканський журналіст, історик і колишній солдат армії США Хантон Доунс (Hunton Downs) у своїй новій книзі звинуватив відомого німецького диверсанта Другої світової Отто Скорцені у вбивстві Глена Міллера, повідомляє Bild.

Раніше вважалося, що Міллер загинув в авіакатастрофі над Ла-Маншем або був збитий, коли 15 грудня 1944 року на одномоторному літаку вилетів з британської авіабази до Парижа, щоб підготувати різдвяний виступ свого оркестру в залі "Олімпія".

Доунс в книзі "The Glenn Miller Conspiracy" стверджує, що все було не так. За його версією, Міллер попрямував до Франції з секретною місією: він повинен був пройти за лінію фронту і передати командувачу західним фронтом Карлу Рудольфу Герду фон Рундштеду (Karl Rudolf Gerd von Rundsted) пропозицію про припинення вогню.

Як вважає Хантон Доунс, музикант Глен Міллер був найбільш відповідною для цього фігурою, оскільки користувався широкою популярністю не тільки у союзників, але також і у німецьких солдатів і офіцерів. "Якби план спрацював, війна закінчилася б на шість місяців раніше", - заявляє історик.

Проте, Міллеру не вдалося виконати місію. За даними Хантона Доунса, у Парижі Глен Міллер був схоплений Отто Скорцені. Впродовж тижнів Скорцені і його люди нібито катували музиканта і не де-небудь, а в одному з паризьких борделів на площі Пігаль.

Потім, вже фактично бездиханного Глена Міллера просто викинули на вулицю, де він і помер. Зі свого боку нацисти, як пише Хантон Доунс, розповсюдили у Парижі чутки, що Міллер помер від серцевого нападу, коли був у однієї з повій.

Як відзначає Bild, достовірність представлених американським істориком даних ніяк не перевірялася.

Повернутися до списку публікацій