Китай може дозволити безвізове перебування в Пекіні протягом 72 годин

27/08/2012

Храм неба у ПекініВлада Пекіна виступила з ініціативою дозволити іноземним громадянам безвізове перебування в межах китайської столиці протягом 72 годин, повідомив радник-посланник посольства Росії у Китаї Євген Томихін. І уточнив, що зараз цей порядок діє тільки на добу.
 
Росіяни з кожним роком все активніше освоюють простори Піднебесної, минулого року туди з'їздили 2,4 мільйонів російських громадян. А сам Китай, схоже, скоро стане рекордсменом за кількістю туристів, що відправляються на відпочинок в нашу країну, розповіли у Ростуризмі. За підсумками першого півріччя він зайняв друге місце за в'їздом іноземних громадян до Росії, поступившись тільки Фінляндії. А за кількістю туристичних поїздок Піднебесна займає друге місце після Німеччини.
 
Що цікаво, змінюється і категорія китайських туристів, і географія їх поїздок. У подорож по Росії відправляється все більше заможних жителів КНР. І відпочиваючих цікавлять не тільки прикордонні регіони, але і Центральна Росія, Москва, Санкт-Петербург. "Стає дуже популярним так званий червоний туризм по місцях, пов'язаних з радянською історією. Громадян КНР, наприклад, цікавить Ульяновськ", - розповів заступник керівника Ростуризму Євген Писаревський.
 
Для того, щоб залучити ще більше нових китайських, та і будь-яких інших мандрівників до Росії, потрібно вирішити низку питань. Крім створення інфраструктури, опрацьовування нових маршрутів, необхідно готувати туристичних фахівців, зокрема таких, як гід і переводчик. "Враження про країну багато в чому складається від того, як і що туристам розповідають. Якщо говорити про туристів з КНР, то в Росії і в Китаї є багато мовних центрів з підготовки перекладачів, але все одно ця тема залишається важливою. І в рамках підкомісії з туризму між нашими країнами існує навіть спеціальна робоча група, яка займається питаннями підготовки перекладацьких кадрів", - відзначив Томіхин.
 
Що стосується спрощення візового режиму, то зараз є пропозиції про ухвалення ухвал уряду про спрощення в'їзду іноземних громадян в деякі регіони. Обговорюється можливість дозволити безвізове проходження кордону в деяких російських аеропортах на 72 години. "Але це - питання складне, воно вимагає узгодження з МЗС, низкою правоохоронних органів. І поки що чіткої позиції, що це буде зроблено, нема. Хоча ініціативи є", - повідомив Писаревський.

Повернутися до списку публікацій