Росіяни змушені купувати зарубіжний одяг втридорога

23/08/2012

Одяг оптомЧому одяг, який приходить в російські магазини з-за кордону коштує у два-три рази дорожче? Джинси «Леві’с», наприклад, у Москві коштують у три рази дорожче, ніж у Великобританії. Росіяни, які хоч раз відвідали європейські або американські торгові центри, давно помітили цю тенденцію – одягатися удома їм вже зовсім не хочеться. Проте більшість росіян перебувають у щасливому (або, навпаки, нещасному?) невіданні щодо реальної вартості речей, які вони купують.
 
Різницю оцінили і відвідувачі інтернет-магазинів – одежда оптом там коштує набагато дешевше, навіть якщо магазин російський. Що ж до інтернет-магазинів зарубіжних, то вони і зовсім виглядають як атракціон небаченої щедрості.
 
Експерти називають цілу низку причин, через які відбувається подорожчання. В першу чергу це, звичайно, витрати на логістику, доставку до вішалки, митні збори та інші відрахування, 18%-вий податок на додану вартість. Проте таким шляхом йдуть і європейські рітейлери, які, наприклад, шиють одяг у Китаї. Специфічно російським чинником є необхідність платити колосальні суми за оренду приміщення - до третини коштів, виручених за рахунок націнки, адже торгові площі в Росії у дефіциті.

Повернутися до списку публікацій