Музичний фестиваль "Голос кочівників" стартує в Бурятії

11/07/2012

Бурятський кочівникЧетвертий міжнародний музичний фестиваль "Голос кочівників. Байкал - Бурятія", який розпочинається сьогодні, у середу, в Улан-Уде, зібрав групи з Африки, Південної Америки, Європи і Азії, які грають world music, повідомила showbizua.info директор фестивалю Наталія Уланова.
 
Фестиваль вітає нові оригінальні ідеї на основі фольклору і народної музики. World music - термін, прийнятий для позначення різних жанрів і стилів, що не належать до традиції західноєвропейської і американської популярної музики. Під це визначення потрапляють не зв'язані між собою явища - від музики фламенко до тувинського горлового співу, від індійської кіномузики до фольклору американських індійців. В основу фестивалю закладена ідея кочової культури, як символу руху і свободи. Відбір музичних колективів диктується принципом, що фестиваль - простір діалогу культур, а не костюмована фольклорна вистава. Учасники - професійні музиканти високого рівня, які на основі народної музики створюють сучасне музичне мистецтво.
 
"Глядачів чекають сюрпризи, наприклад, не тільки традиційний концертний майданчик, але і виступи просто неба - в Етнографічному музеї народів Забайкалля. Вперше відкриється кіносцена фестивалю - на ній будуть показані документальні фільми, присвячені культурі кочових народів", - сказала Уланова.
 
За її словами, "для музичних гурманів наш фестиваль - це бенкет". Він пройде на трьох сценічних майданчиках протягом трьох днів. Виступлять групи Намгар (Москва - Улан-Уде), віртуози морін-хура "Anda union" (Автономний район Внутрішня Монголія, КНР), а також, вперше, групи з Африки - гітарна група "Bombino" (Нігер) і "Mokoomba" (Зімбабве). У програмі open-air візьмуть участь також групи і виконавці з Бурятії "Галія", Дашима, Ержена Санжієва і "Урагшаа". На сцену вийдуть Даша Баськакова і "Cisfinitum" з Москви, прозвучить електронна "атмосферна" музика "Uulzalga" (Франція-Бурятія), виступить "Baianasistem" з Бразилії з музикою бразильських карнавалів, але в ритмі реггі, та інші, сказала керівник проекту.
 
За її словами, "Голос кочівників" стає брендом Бурятії, що приваблює туристів. Географія учасників фестивалю, який заснувало міністерство культури Бурятії і підтримує ДК "Метрополь", з кожним роком розширюється. За трирічну історію в ньому взяли участь багато колективів з Бурятії, Монголії і Китаю, а також знамениті музиканти з інших регіонів Росії і зарубіжних країн, такі як група "Хуун Хуур Ту" (Тива), етно-хаус бенд "Даха Браха" (Україна), одна з видатних вокалісток Азії Урна Чахар-Тугчі (Китай-Німеччина), норвезька група "Аdjagas", американська фолк-співачка Ніна Настасья, японський колектив "Oki dub Аinu band", оркестр, цигана, з Бельгії Аntwerp Gipsy Ska Orkestra, Девід Браун і група "Brazzaville" (США).

За матеріалами сайта stimulzlall.com

Повернутися до списку публікацій