Музика супроводжує нас упродовж всього життя

12/06/2012

Українська музикаУкраїна – солов’їний край, співоча нація… Саме такі асоціації викликає в більшості з нас згадка про нашу державу. Сучасна українська музика – це відображення душі народу. На жаль, йдучи в ногу з новітніми віяннями в світі шоу-бізнесу, ми забуваємо про справжню цінність потужного вокалу, гармонійного поєднання змістовного тексту та милозвучної музики. Насправді сучасна українська музика повинна бути доповненням до багатства українського фольклору. Музика, відірвана від коріння свої нації, приречена на коротке існування. Відтак любов і шана до українських традицій повинна виливатися у багатство музичних форм та розмаїття пісенних жанрів. 
 
Фактично жодне українське свято не обходиться без обрядових пісень, мова йде про весілля, хрестини, жнива, тощо. Ці пісні покликані були підняти національний дух, надихнути, підняти настрій, зміцнюючи віру у краще майбутнє. Недаремно Україна стала Батьківщиною таких відомих композиторів і виконавців як Володимир Івасюк, Ігор Білозір, Софія Ротару та інші. 
 
На жаль, сучасна молодь все рідше звертається до пісенного коріння українського народу, надаючи перевагу здебільшого пісням-одноденкам. Власне все це свідчить про ерозію сучасної культури, яка орієнтується на масове споживацьке суспільство. Проте ми повинні бути свідомі того, що є речі вічні, зокрема і музика. Це не лише продукт, який купується і продається, а й справжнє мистецтво, яке увібрало в себе багатовікову історію, світогляд, національний характер і обрядовість українського народу. Ґрунтуючись саме на таких принципах можна створити справді якісний музичний продукт, який стане справжнім хітом. 
 
Власне, це й засвідчує приклад Руслани Лижичко, яка стала відомою виконавицею і більше того переможницею «Євро бачення» завдяки своїм «Диким танцям». Слід зазначити, що  для успіху Руслані знадобилося не так вже й багато – любов до української культури, пізнання глибин карпатського етносу, потужний вокал, і найголовніше – жива і нестримна енергія. 
 
Зрештою, музика повинна бути завжди присутньою у нашому житті, адже саме вона робить його яскравішим, емоційнішим і просто щасливішим. Адже й справді що може бути краще, а ніж улюблена пісня в якості музичного привітання з днем народження. Якщо ви хочете когось щиро привітати, здивувати своєю увагою, то кращого подарунку, аніж пісня й годі придумати Відкриймо наші серця для пісні, і ви помітите, як світ навколо стане добрішим!

Повернутися до списку публікацій