У Великобританії увічнили пам'ять Joy Division

24/09/2009

Joy DivisionУ середу, 23 вересня, у Великобританії відбулася урочиста церемонія відкриття меморіальних табличок на згадку про пост-панк групу Joy Division і легендарного діджея радіостанції ВВС Джоні Піла (справжнє ім'я Джон Роберт Паркер Рейвенскрофт). Захід пройшов у місті Рочдейл, в графстві Великий Манчестер, де і починалася кар'єра як Joy Division, так і Піла. Про це повідомляє New Musical Express.

Ініціатива зі встановлення пам'ятних табличок - так званих "блакитних дисків" (Blue Plaque) - виходила від представників міської ради Рочдейла. За словами влади міста, відкриття цих меморіальних панно покликане віддати данину таланту піонерів пост-панку і діджея, а також прославити музичну спадщину Рочдейла.

"Блакитний диск" пам'яті Джона Пила був встановлений на будівлі, де колись розташовувалася студія звукозапису Tractor Sound Studios, який покійний нині діджей почав фінансувати в 1973 році. Більш того, як відзначили ініціатори відкриття меморіального диска, Джон Пив, який народився в Ліверпулі, був пов'язаний з Рочдейлом ще і тим, що колись працював на одній з текстильних фабрик міста.

Пам'ятна табличка на честь Joy Division була встановлена на будівлі, де знаходилася студія Cargo Studios, в якій колись репетирували Joy Division. Як розповів ВВС Music 6 колишній басист колективу Пітер Хук, який був присутній на церемонії, це місце надихало на роботу багато музикантів. "Тут було таке маленьке співтовариство музикантів і любителів музики. Можна було прідті і просто поспілкуватися", - відзначив музикант.

Cargo Studios вважається культовим місцем, що зробило великий вплив на розвиток британської музики кінця 1970-х - почала 1980-х років. З назвою цієї студії пов'язують назви колективів, які згодом підписали контракти із знаменитим лейблом Factory Records: Joy Division, New Order, The Stone Roses, The Fall, Inspiral Carpets, Echo & the Bunnymen і інших.

"Установка "блакитних дисків" - це велика подія. У таких маленьких містах, як Рочдейл не завжди можна знайти натхнення для занять музикою. Але коли в місті є такі меморіальні таблички, що нагадують людям, що тут почали кар'єру такі відомі особи, з'являється бажання творити", - підкреслив Пітер Хук.

Повернутися до списку публікацій