Видавці Емінема викликали Apple в суд

23/09/2009

ЕмінемВидавці американського репера Емінема (Eminem) Eight Mile Style і Martin Affiliated викликали в суд корпорацію Apple і звукозаписну компанію Aftermath Records, звинувативши їх у продажу незаконній 93 композицій музиканта в цифровому форматі через iTunes. Про це повідомляє агентство Associated Press.

Позивачі заявляють, що Apple отримала незаконний дохід в 2,5 мільйонів доларів, а Aftermath - 4 мільйони доларів. Видавці Емінема також вважають, що їм належиться частина прибутку Apple від продажу плеєрів iPod.

Хоча Eight Mile і одержала авторські відрахування від Aftermath, компанія вважає, що в цю суму не входить компенсація за завантаження музики через інтернет. Apple заперечує свою провину і заявляє, що контракт з Aftermath включає також продаж композицій Емінема через інтернет. На підтвердження своєї позиції корпорація приводить витяги з угод між Aftermath і Eight Mile від 1998 і 2003 років.

В середу 23 вересня сторони спробують досягти угоди за допомогою світового судді. Якщо їм це не вдасться, наступного дня справа надійде у суд. Оригінальний позов був поданий ще в 2005 році, але дотепер оспорювані композиції Емінема можна викачати через iTunes, повідомляє видання The Guardian. Серед них такі хіти, як "Without Me", "Soldier" і "Cleanin' Out My Closet", а також композиція "Lose Yourself" з напівавтобіографічного фільму "Восьма миля" за участю музиканта.

Невідомо, чи прийме знаменитий репер участь в процесі, якщо той відбудеться. Емінем, справжнє ім'я якого - Маршалл Брюс Метерс III, не заявлений в списку свідків. Раніше музикант вже судився з Apple з приводу використання його образу і музики в телевізійній рекламі.

Повернутися до списку публікацій