Британські музиканти не змогли домовитися з лейблами про безкоштовне скачування

21/09/2009

Лілі АлленКоаліція британських артистів Featured Artists Coalition (FAC), в яку входять близько 140 популярних музикантів і груп, не змогла домовитися з рекорд-лейблами про безкоштовне розповсюдження своєї музики, пише The Times.

Переговори між коаліцією і представниками найбільших лейблів, таких як Sony і EMI, продовжувалися тиждень і, за словами одного з керівників коаліції, музиканта Біллі Брегга (Billy Bragg), завершилися нічим. Він відзначив, що лейбли як і раніше підтримують ідею відключення людей від інтернету за скачування нелегального контента.

Раніше в FAC заявляли, що не звукозаписні компанії, а музиканти повинні самі вирішувати, вирішувати або забороняти безкоштовне скачування своїх пісень. Членами коаліції, на думку якої скачування файлів з peer-to-peer мереж не веде до зниження продажів, є Radiohead, Blur, Travis, Ені Леннокс, Роббі Вільямс, Pink Floyd, Кейт Неш та багато інших.

Заява FAC і переговори з рекорд-компаніями відбулися після того, як в британському уряді почали обговорювати законопроект, що передбачає відключення людей від інтернету за нелегальне скачування. Таку ініціативу підтримують і уряди інших країн. Так, 16 вересня у Франції були схвалені поправки до законодавства, що дозволяють відключати особливо злісних піратів від інтернету після трьох попереджень.

Варто відзначити, що не всі музиканти підтримують FAC. Зокрема, співачка Лілі Аллен (Lily Allen) заявила The Times, що нелегальне скачування не шкодить тільки тим групам, які "збирають стадіони і мають найбільшу колекцію Ferrari в світі". На її думку, для молодих музикантів це стає катастрофою і призводить до того, що новим талантам стає все важчим стати відомими. До її думки приєднався і музикант Джеймс Блант (James Blunt).

Повернутися до списку публікацій