Coldplay звинуватили в плагіаті четвертий раз за півтора року

21/09/2009

ColdplayБританську групу Coldplay знову звинуватили в плагіаті. Цього разу з претензіями до колективу звернувся лондонський музикант на ім'я Енді Джей Галлахер (Andy J Gallagher). Про це 21 вересня, у понеділок, повідомляє Undercover.

За словами артиста, як основу для кліпу на композицію "Strawberry Swing" Coldplay використовували ідею, втілену у відео Галлахера на сингл "Something Else". Галлахер підкреслив, що кліп на його пісню був знятий і представлений глядачам раніше, ніж ролик Coldplay.

Як з'ясувалося, відео на пісню Галлахера "Something Else", режисером якого виступив незалежний постановник Оуен Тревор (Owen Trevor), вперше вийшло на екрани весною 2009 року, тоді як кліп "Strawberry Swing" Coldplay був презентований тільки 29 липня цього ж року. Для Coldplay кліп зрежисирували члени британської творчої групи Shynola.

Не дивлячись на те, що над кліпами для Coldplay і Галлахера працювали різні команди, схожість між обома роликам помітити неважко. Так, обидва відео зняті з використанням методу об'ємної мультиплікації. Для створення кліпу в такому стилі сцена, на якій відбувається якась дія, покадрово фотографується, а потім отримані знімки вмонтовуються в єдину стрічку. Крім того, "Something Else" і "Strawberry Swing" частково намальовані крейдою.

"Я, звичайно, не можу сказати, що Coldplay скопіювали мій кліп цілком, але, погодьтеся, схожість очевидна", - заявив Енді Джей Галлахер. За даними Undercover, менеджери колективу Кріса Мартіна вже повідомлені про те, що лондонський артист звинуватив їх в частковому копіюванні його кліпу. Проте, представники Coldplay поки що не прокоментували інцидент.

Відзначимо, що протягом року Coldplay вже неодноразово звинувачували в крадіжці чужих ідей. Влітку 2008 року нью-йоркська група Creaky Boards виступила із заявою про те, що британці скопіювали свою пісню "Viva La Vida", яка вийшла на альбомі "Viva La Vida Or Death And All His Friends", з пісні американців "The Songs I Didn't Write".

У грудні 2008 року рок-гітарист Джо Сатріані скерував до Coldplay позов, в якому вказав, що мелодія тієї ж "Viva La Vida" запозичена у його композиції "If I Could Fly". Пізніше, весною 2009 року, виконавець Юсуф Іслам (раніше виступав під псевдонімом Кет Стівенс) також угледів в "Viva La Vida" ознаки плагіату. Музикант заявив, що ця пісня схожа на його композицію "Foreigner Suite" 1973 року. Проте, Юсуф Іслам не став судитися з Coldplay.

Що стосується позову Сатріані, то суд відхилив цю заяву. Як повідомили музичні видання 14 вересня, сторони залагодили конфлікт в позасудовому порядку.

Повернутися до списку публікацій