Правила "Євробачення" змінили через скандал в Азербайджані

18/09/2009

Дует з Азербайджану Айсель і АрашОрганізатори європейського конкурсу "Євробачення" компанія European Broadcasting Union (EBU) змінили його правила через скандал в Азербайджані, повідомляє європейське "Радіо Свобода". Відповідне офіційне повідомлення EBU було опубліковано 17 вересня.

Кілька днів тому стало відомо, що Міністерство національної безпеки Азербайджану викликало до себе декількох жителів цієї країни, що голосували на конкурсі за виконавців Інгу і Ануш, які представляли Вірменію. За словами одного із запрошених на розмову, в міністерстві заявили, що голосування на "Євробаченні" - це питання національної безпеки і попросили пояснити письмово, чому він голосував за Вірменію.

Як раніше повідомляло "Радіо Свобода", інформація про азербайджанців, що голосували за Вірменію могла бути отримана від оператора стільникового зв'язку Azercell - бали, одержані тим або іншим учасником, нараховувалися за результатами SMS-голосування.

У зв'язку з скандалом організатори конкурсу ухвалили рішення внести в перелік правил зміни, згідно з якими відповідальність за розголошення інформації про жителів тієї або іншої країни, що брали участь в голосуванні, несе телекомпанія, що транслює "Євробачення" в цій країні. Раніше відповідальність за подібні порушення лежала на постачальниках телекомунікаційних послуг.

Представники EBU також обговорювали можливість покарати Азербайджан, заборонивши цій країні брати участь в "Євробаченні" протягом трьох років. Проте, ці санкції було вирішено не застосовувати. Як відзначає ВВС News, надалі такі заходи застосовуватимуть до будь-якої країни, яку викриють в порушенні конфіденційності інформації про тих, що голосують.

"Євробачення-2009" відбулося в Москві у травні 2009 року. У фіналі конкурсу перемогу отримав представник Норвегії Олександр Рибак. Дует з Азербайджану - Айсель і Араш - зайняли на конкурсі третє місце.

Повернутися до списку публікацій