Бон Джові підтримав музикантів Nirvana в суперечці з Activision

18/09/2009

Джон Бон ДжовіСпівак Джон Бон Джові підтримав музикантів Nirvana, які звинуватили видавництво Activision в незаконному використанні образу Курта Кобейна, пише ВВС News. Минулого тижня басист Кріс Новоселич і барабанщик групи Дейв Грол заявили, що їх розчарувало і жахнуло те, як покійний лідер Nirvana виглядає в грі Guitar Hero 5. Крім того, їх обурило, що віртуальний Кобейн може виконувати пісні інших музикантів, серед яких є і композиція You Give Love а Bad Name групи Bon Jovi.

У своєму інтерв'ю Джон Бон Джові зізнався, що компанія Activision пропонувала йому стать одним з героїв Guitar Hero 5, проте він відмовився. За словами музиканта, під час переговорів представники видавництва жодного разу не згадали, що його віртуальна копія зможе виконувати чужі пісні. На думку Бон Джові, це неправильне рішення з боку видавництва. Музикант не зважився передбачити, як би він відреагував, якби йому довелося зіткнутися з такою ситуацією.

Скандал навколо Guitar Hero 5 почався після того, як співачка і актриса Кортні Лав у своєму мікроблозі на сервісі Twitter пообіцяла засудити Activision за використання образу її покійного чоловіка. За її словами, вона не давала видавництву офіційного дозволу. Представники Activision заявили, що у них є офіційна угода, підписана самою співачкою, що дозволяє використовувати зовнішність Кобейна в Guitar Hero 5.

З чуток, видавництво вело переговори з Кортні Лав протягом трьох років. Зрештою вона дозволила використовувати зовнішність Курта Кобейна, і навіть допомагала розробникам, надаючи необхідні матеріали. На думку журналістів, розбіжності виникли через те, що віртуальний лідер Nirvana може виконувати в Guitar Hero 5 не тільки власні пісні, але і чужі композиції. Пізніше до обуреної Кортні Лав приєдналися Новоселич і Грол.

Гра Guitar Hero 5 вийшла на початку вересня на консолях PlayStation 3, PlayStation 2, Xbox 360 і Wii. У перший тиждень музичний симулятор очолив британські чарти продажів, обігнавши основного конкурента - проект The Beatles: Rock Band. Крім Курта Кобейна в Guitar Hero 5 також з'явилися лідер групи Muse Метью Белламі, вокалістка Garbage Ширлі Менсон, гітарист Карлос Сантана і покійний кантрі-виконавець Джоні Кеш.

Повернутися до списку публікацій