The Beatles побили рекорд Майкла Джексона

18/09/2009

The BeatlesПеревидана дискографія The Beatles виявилася найбільш розкуповуваним релізом останнього тижня. Так, оновлені версії альбомів ліверпульської четвірки окуповували чарт журналу Billboard Top Pop Catalog Album Chart - за "бітлами" залишилися перші десять місць топ-листа, що складається з 25 позицій.

Зайнявши перші десять сходинок хіт-параду, The Beatles побили недавно встановлений рекорд Майкла Джексона, попит на записі якого різко виріс після раптової кончини співака 25 червня. Протягом перших днів після смерті "короля поп-музики" його альбоми почали повертатися в світові чарти, а до 1 липня зайняли лідируючі позиції Top Pop Catalog Album Chart.

Проте тоді платівки Джексона не змогли повністю зайняти першу десятку хіт-параду, що враховує продажі альбомів, які вийшли в світ не раніше 18 місяців тому і що вилетіли з основного чарта. На 10-м місці чарта опинився саундтрек до перевидання фільму "Вудсток". Проте, пізніше десятка все-таки заповнилася альбомами поп-співака. Тепер же хіт-парад очолюють The Beatles, які змістили Джексона на 20-у сходинку Top Pop Catalog Album Chart.

Формально перевидання The Beatles вважаються свіжим релізом, проте, оскільки оригінали оновлених альбомів вийшли ще в 1960-70-х роках, показники їх продажів зафіксували в Top Pop Catalog Album Chart. За даними компанії Nielsen SoundScan, за останній тиждень в США було продано 626 тисяч екземплярів альбомів ліверпульської четвірки. Для порівняння: тижнем раніше загальний тираж проданих на території США платівок The Beatles склав 21 тисячі екземплярів.

Тепер Top Pop Catalog Album Chart очолює альбом "бітлів" "Abbey Road" 1969 року. За останній тиждень було продано понад 89 тисяч екземплярів цієї платівки. На другому місці розташувався "Sgt. Pepper’s Lonely Heart’s Club Band" 1967 роки (74 тисячі), а на третій позиції опинився "The Beatles", також відомий як "Білий альбом" (60 тисяч екземплярів).

Іншим тріумфатором американського хіт-параду виявився репер Jay-Z, альбом якого "The Blueprint 3" очолив чарт Billboard 200. У США цю платівку купили 476 тисяч прихильників творчості реп-артиста. Для Jay-Z цей успіх став вже 11-м в кар'єрі. Таким чином, Jay-Z також став рекордсменом: він зміг побити досягнення Елвіса Преслі, платівки якого очолювали Billboard 200 в цілому 10 разів.

Повернутися до списку публікацій