"Музика бездомних" стала кращим британським альбомом 2009 року

16/09/2009

Speech DebelleБританська репперша Speech Debelle отримала престижну музичну премію Mercury Prize за дебютний альбом "Speech Therapy", повідомляє AFP. Переможниця одержить 20 тисяч фунтів стерлінгів (близько 33 тисяч доларів США).

Альбом 25-річної співачки присвячений соціалізації молодих лондонців, зокрема, їх житловим проблемам. Наприклад, сама Speech Debelle з недавніх пір живе в студентському гуртожитку, оскільки її батьки зажадали, щоб вона почала жити окремо. Як відзначає AFP, на альбомі є декілька треків про життя бездомних.

Як відзначає Associated Press, до теперішнього часу виконавиця продала всього три тисячі копій свого альбому.

Премія Mercury Prize була заснована в 1992 році як альтернатива Brit Awards. Вважається, що даний конкурс приділяє більше уваги аутсайдерам музичної індустрії і "нерозкрученим" колективам, тому сумарний тираж проданих альбомів для членів жюрі критерієм оцінки не є. Зазвичай жюрі віддає перевагу таким жанрам, як інді-рок і "альтернатива".

За даними агентства, напередодні оголошення переможця британські букмекери вважали фаворитом групу "Florence And The Machine".

Номінанти конкурсу сталі відомі 21 липня 2009 року. За премію боролися 12 британських і ірландських колективів.

Повернутися до списку публікацій