Колишній басист The Rolling Stones розкритикував музичні ігри

16/09/2009

Біл ВайменКолишній басист групи The Rolling Stones Біл Ваймен (Bill Wyman) розкритикував музичні ігри, пише ВВС News. Останнім часом такі проекти як Guitar Hero і Rock Band користуються великою популярністю серед геймерів. За словами Ваймена, через них діти все менше цікавляться грою на справжніх музичних інструментах.

Такої ж думки дотримується барабанщик Pink Floyd Нік Мейсон (Nick Mason). За його словами, Guitar Hero і Rock Band є цікавими проектами. Проте музиканта дратує, що його діти витрачають стільки часу на подібні розваги. Мейсон відзначив, що якби вони з таким же ентузіазмом вчилися грати на справжніх інструментах, то зараз вони б вже були хорошими гітаристами.

При цьому Нік Мейсон не виключив, що в майбутньому Pink Floyd співпрацюватиме з розробниками Guitar Hero або Rock Band. На його думку, зараз всі музиканти шукають нові способи продажу своїх творів, оскільки традиційний аудіоринок практично припинив своє існування. Сам Мейсон відзначив, що йому більше подобається стара схема, коли повноцінні альбоми розповсюджуються через магазини.

Це вже не перший випадок, коли музиканти критикують відеоігри. У червні гітарист Led Zeppelin Джіммі Пейдж і лідер The White Stripes Джек Вайт висловилися проти музичних симуляторів в цілому і Guitar Hero зокрема. На їх думку, багато людей вважають, що за допомогою цих проектів вони зможуть навчитися грати на справжніх інструментах, хоча це далеко не так.

Алекс Рігопулос (Alex Rigopulos), один із засновників компанії Harmonix Music Systems, що відповідає за серію Rock Band, відзначив, що багато людей на певному етапі свого життя намагаються навчитися грати на справжніх інструментах. І майже всі кидають через рік-два, а то і зовсім через декілька місяців. Музичні ігри допомагають людям поглянути на те, що їх чекало б, якби вони не кинули навчання. За словами Рігопулоса, погравши в Rock Band, деякі геймери надихаються настільки, що починають освоювати справжні музичні інструменти.

Проекти з серій Guitar Hero і Rock Band дозволяють геймерам виконувати різні музичні композиції відомих рок-груп. Для цього необхідно використовувати спеціальні пластикові гітари, барабани і мікрофони.

Повернутися до списку публікацій