Помер творець "Жовтого підводного човна"

23/07/2009

Хайнц Едельманн (зліва)У Штутгарті у віці 75 років помер Хайнц Едельманн (Heinz Edelmann) - арт-директор знаменитого повнометражного мультфільму за піснями групи The Beatles "Жовтий підводний човен" (Yellow Submarine), повідомляє Associated Press. Едельманн був не тільки арт-директором, але і творцем багатьох персонажів мультфільму. Маючи великий досвід зі створення постерів, саме він зробив героїв "Жовтого підводного човна" "плоскими" і яскраво прикрашеними.

Як пише газета The Los Angeles Times, багато хто вважав, що персонажі мультфільму придумані під впливом наркотиків, проте Едельманн в багатьох інтерв'ю заявляв, що ніколи не пробував наркотиків. "Я досить консервативна людина, з робочого класу, і можу хіба що напитися. А психодилічні експерименти - я тільки чув про них і за розповідями уявляв, що це таке".

Крім "Жовтого підводного човна" і постерів Едельманн - уродженець Чехословакії і учень Дюссельдорфської школи мистецтв - відомий дизайном книжкових обкладинок. Саме він, наприклад, ілюстрував німецьке видання "Володаря Кілець". А в 1989 році дизайнер виграв конкурс на створення логотипу-талісмана для Всесвітньої виставки у Севільї. Для цього заходу Едельманн створив птаха з "веселковим" дзьобом на ім'я Курро.

Повернутися до списку публікацій